Veidrodžių naudojimas interjere

Interjero dizainerio rankose veidrodis iš praktiško daikto pavirsta įspūdingu kambario akcentu. Tai tarsi slaptas ginklas, galintis keisti šviesos kiekį, kurti įdomius atspindžius, sukurti erdvės pojūtį. Kuriant išskirtinį interjerą verta pagalvoti apie galimybes veidrodžiais dabinti visas namų erdves. Veidrodis vonioje – būtinybė, tačiau kodėl jo nepakabinus valgomajame? Miegamajame? O gal balkone?

Interjero akcentas

Jei kambaryje nėra akcento, į kurį būtų galima atgręžti baldus, pavyzdžiui, židinio ar televizoriaus – tam puikiai gali pasitarnauti veidrodis. Dedikavus jam svarbią kambario vietą, verta gerai apgalvoti dizainą. Klasikiniai rėmai, įspūdingas dydis ar neįprasta forma gali traukti akį ne mažiau nei ištaigingas židinys ar paveikslas. Beje, jei kambaryje yra interjero akcentas, kurį norima pabrėžti, veidrodis gali jį papildyti, atspindėti ir tartum antrąkart atkartoti toje pačioje erdvėje.

Daugiau šviesos

Norint namų erdvėje turėti daugiau natūralios šviesos, patartina veidrodį statyti greta lango (ar kito šviesos šaltinio) arba priešingame kambario gale. Veidrodis atspindės iš lauko patenkančią šviesą ir, tarytum dar vienas langas, ją išdalys po kambarį. Jei kambaryje yra tamsus kampas, verta pagalvoti ir apie veidrodžio įkomponavimą jame. Atsukus veidrodį į šviesos šaltinį, net ir tamsūs kampai nušvis. Paprasta taisyklė – kuo didesnis veidrodis, tuo daugiau šviesos jis atspindės. Norint kurti natūralios šviesos įspūdį veidrodžio pagalba, verta pagalvoti apie veidrodį, imituojantį langą su panašiai plačiais rėmais arba atkartojančios langą formos.

Daugiau erdvės

Neretai veidrodžiai naudojami norint vizualiai padidinti erdves ar nukreipti dėmesį nuo nepageidaujamų detalių. Erdvėse su žemomis lubomis, siauruose užkaboriuose ir kitose sunkiai išnaudojamose erdvėse pakabinus veidrodį susidaro iliuzija, jog erdvės gerokai didesnės ir jaukesnės. Viešbučiai, restoranai, naktiniai klubai ir kitos pasilinksminimo vietos neretai naudoja veidrodžius, kad sukurtų jausmą, jog salė yra didesnė ir joje gerokai daugiau žmonių, nei iš tiesų. Veidrodžiai, pakabinti lauke ar balkone, gali vizualiai praplėsti turimą gamtos lopinėlį, „atgręžti“ į priešingą pusę nusisukusią saulę.

Kitos naujienos


Paveikslelis

Grožio salonų interjeras: nuo subtilumo iki prabangos

Grožio salonas – vieta, glaudžiai siejama su estetikos pojūčiu. Čia apsilankęs klientas, prieš įvertindamas specialisto darbą, dažniausiai atkreipia dėmesį į aplinką – sienų…

Peržiūrėti

Interjero dizaino tendencijos 2021-aisiais

2021-ieji atėjo su viltimi, kad šie metai bus geresni už praėjusius, visi laukia atsigavimo, naujos pradžios. Praleidžiant gerokai daugiau laiko namuose, interjeras naujais metais įgauna ypatingą svarbą.

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Ką apie viešbutį pasako interjere naudojami lipdiniai?

Naujame STRUCTUM žurnale toliau tęsėme temą apie interjero vertės pakėlimą dekoruojant lubas ir sienas libdiniais, ir apie tai, kaip šią tendenciją plačiai naudoja viešbučių, restoranų bei pobūvių salių kūrėjai.

Peržiūrėti

Kaip įrengti paslėptą LED apšvietimą naudojant lubines apdailos juostas

Norint įrengti paslėptą LED apšvietimą, lubinę apdailos juostą reikia klijuoti tik apatine kraštine prie sienos.

Peržiūrėti
Paveikslelis