Sienų dekoravimas

Klasikinis interjeras – įkvėptas Antikos ir Renesanso. Jis ilgą laiką buvo neįsivaizduojamas be romėniškų kolonų, grakščiai remiančių aukštas patalpų lubas. Kolonos ne tik atliko funkcinę paskirtį, bet ir harmonizavo dideles erdves, papuošdamos sienas dekoratyviu ritmu. Ir šiandieniniuose klasikiniuose interjeruose, ypač nestokojančiuose aukščio bei dydžio, rekomenduojama sienų skaidymui naudoti dekoravimo juostas (pvz.: PCR-6048) ir iš jų komponuoti aiškių geometrinių formų horizontalius bei vertikalius rėmus – taip vizualiai patalpa padalinama į aiškius segmentus.

Apatinėje dalyje tegul vyrauja horizontalios formos iš plonų dekoravimo juostų su minimaliu profiliu (pvz.: PCR-6005), o akių lygyje – vertikalės, vidiniam jų rėmui naudokite tokį pat siaurą profilį (pvz.: PCR-6005), o jį dar kartą įrėminkite platesniu (pvz., PCR-6003). Taip sumaniai pabrėšite patalpos aukštį, o erdvė nušvis tobulomis žmogaus akiai proporcijomis.

Jei jūsų patalpos aukštis didesnis nei standartas, rinkitės plačias, patalpos proporcijas atitinkančias grindjuostes (pvz.: SK-4012). Plonos grindjuostės tiesiog nesižiūrės, arba atrodys menkos dideliai erdvei. Tam, kad jos harmoningai užbaigtų sieną, grindjuostes dažykite tokia pat kaip ir sienų spalva. Lengvas profilis pedės išvengti aštrių briaunų, ne itin pageidaujamų klasikiniame interjere. Taip pat pageidautina išvengti ir aštraus sienos bei lango arkos kampo. Jį subtiliai pridengs gražaus reljefiško profilio apvadas (pvz.: PCR-6080). Tegul skleidžiasi jo grožis nudažytas su sienomis kontrastuojančia balta spalva.

Galerija

Kitos naujienos


Paveikslelis

Lubų ir sienų juostos. Kaip montuoti? Apdailos juostų montuotojai-dekoratoriai pataria

Prieš rinkdamiesi sienų ir lubų dekoravimo detales, turite gerai apgalvoti, kuriose vietose jos bus montuojamos, kokio ornamento ir kiek sienų ir lubų juostų Jums reikės.Įsigiję dekoro elementus ir nusprendę juos sumontuoti patys, dirbkite pagal profesionalių meistrų nurodymus, pateiktus šiame straipsnyje.

Peržiūrėti

Sienų dekorų formavimo subtilybės

Ar žinojote, jog sienų dekoravimo darbus įmanoma atlikti ir patiems? „Classic Line Decor” profesionalai pataria, nuo ko verta pradėti ir kaip užtikrinti, kad…

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Sieninių apdailos juostelių montavimo eiga – specialus video

„Classic Line Decor” pristato, kaip paprastai savo pastangomis galite atlikti vidinių namų sienų dekoro darbus.

Peržiūrėti

Dizainerės patarimai: sienų ir lubų dekoras

Gražų ir harmoningą interjerą sukuria iš pirmo žvilgsnio nematomos detalės. Tokios detalės yra grindjuostės, lubų apvadai, moldingai ir įvairūs kiti dekoro elementai, skirti sienų, lubų bei kitų paviršių gražinimui.

Peržiūrėti
Paveikslelis