Lubų ir sienų juostos. Kaip montuoti? Apdailos juostų montuotojai-dekoratoriai pataria

Prieš rinkdamiesi sienų ir lubų dekoravimo detales, turite gerai apgalvoti, kuriose vietose jos bus montuojamos, kokio ornamento ir kiek sienų ir lubų juostų Jums reikės.Įsigiję dekoro elementus ir nusprendę juos sumontuoti patys, dirbkite pagal profesionalių meistrų nurodymus, pateiktus šiame straipsnyje.

1. Kad darbas vyktų sklandžiau, pasikvieskite pagalbininką. Dviese bus lengviau atlikti visus montavimo darbus: išmatuoti, lygiai pridėti, prispausti ir t.t.

Lubines juostas geriausiai klijuoti dviese.

2. Pasiruoškite reikalingas priemones: Jums reikės klijų montavimui, klijų sujungimams, akrilo, glaisto, vinių, šlifavimo popieriaus, pjaustymo staklių.
3. Nuglaistykite sienas, ant kurių netrukus bus montuojami sienų juostos, lubų apvadai. Sienos turi būti nepriekaištingai švarios, sausos, be dulkių, padengtos gruntu.
4. Pjaustydami juostas, atkreipkite dėmesį į sujungimo linijų ir kampų pjūvių tikslumą, itin atidžiai pamatuokite vidinius ir išorinius kampus ir kruopščiai juos išpjaustykite.

Lubinių juostų primatavimas ir atžymėjimas ties apatine briauna.

Lubinių juostų kampo išpjovimas su reguliuojamų kampų pjovimo staklėmis.

5. Turint reikalingo ilgio dalis, lubų ir sienų juostos klijuojamos ant paruoštų sienų. Sujungimus tepkite plonu klijų sluoksniu, kad nesusidarytų regimas klijų perteklius.

Lubinių sienų klijavimas

6. Priklijavus juostas, rekomenduojama po apatine sienų juostos ar lubų juostos briauna kas 50 centimetrų pakalti ilgą ploną vinuką. Jei juostos aukštis didesnis nei 12 centimetrų – prigręžti. Visa tai atliekama tam, kad prilaikytų juostą nuo galimo slydimo, kol klijai visiškai uždžius ir sutvirtės. Kitą dieną vinukus atsargiai ištraukite, o jei gręžėte, gręžtas vietas užglaistykite.

Papildomai prigręžkite plačias lubines juostas

Papildomai prigręžkite plačias lubines juostas kas 50 cm

Atsargiai prigręžkite plačias lubines juostas prie kampų, stebėkite, kad neišsiderintų sujungimo siūlė.

Kitos naujienos


Paveikslelis

Aukštos lubos

Aukštos lubos – vienas didžiausių patalpų privalumų. Visų pirma, jos sukuria tarsi lengviau kvėpuoti leidžiantį erdvės pojūtį, o antra – suteikia galimybę kur kas turtingiau dekoruoti sienas, o ir pačias lubas. Jei lubos žemos, rekomenduojama palikti sienas lygias, neskaidyti jų zonomis ir nenadoti detalių, dar labiau mažinančių erdvę. O jei lubų aukštis didesnis nei standartinis – tai idealus variantas klasikiniam interjerui.

Peržiūrėti

Kada klijuojamos lubų ir sienų juostos, grindjuostės? Apdailos meistrai pataria

Vienas sudėtingiausių ir tuo pačiu maloniausių darbų – rūpintis savos aplinkos jaukumu. Jei namuose vyksta pokyčiai, o namų apdailos darbų nusprendėte imtis patys, dalinamės keliais svarbiais patarimais, kas svarbu, atliekant sienų ir lubų apdailą.  Dažniausiai kylantis klausimas: kada ir kaip klijuojamos lubų juostos? Ar prieš klijuojant juostas reikia sienas nudažyti/ištapetuoti, ar tai atliekama jau po juostų klijavimo? Kada klijuojamos grindjuostės? Štai kas svarbiausia.

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Kada verta rinktis lubų rozetes?

Lubų dekoravimas tampa vis populiaresnis: jį renkasi ir kuriantys išraiškingesnį, daugiau detalių turintį interjerą, ir subtilaus, minimalistinio interjero mėgėjai. Pastariesiems lubų dekoravimas gali tapti viso interjero akcentu.

Peržiūrėti

Kaip įrengti paslėptą LED apšvietimą naudojant lubines apdailos juostas

Norint įrengti paslėptą LED apšvietimą, lubinę apdailos juostą reikia klijuoti tik apatine kraštine prie sienos.

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Lubinių juostų montavimo eiga – specialus video

Atliekant lubinių juostų montavimo darbus ypač svarbus momentas yra kuo tikslesnis kampų išmatavimas ir išpjovimas, nes kuo didesnis tikslumas supjovus, tuo mažesnė siūlė…

Peržiūrėti