Kada verta rinktis lubų rozetes?

Lubų dekoravimas tampa vis populiaresnis: jį renkasi ir kuriantys išraiškingesnį, daugiau detalių turintį interjerą, ir subtilaus, minimalistinio interjero mėgėjai. Pastariesiems lubų dekoravimas gali tapti viso interjero akcentu.

Paveikslelis

Įvairūs ornamentai kiekvieno stiliui

Lubų rozetės yra vienas iš pagrindinių akcentų lubų dekoravime. Asortimento gausa leidžia rasti tinkamą pasirinkimą patiems įvairiausiems stiliams. Prie nuosaikaus reljefo rozetės be ornamento dera klasikinio ir modernaus stiliaus šviestuvai. Lubų rozetės su ornamentais, gėlių, augalų fragmentais derinamos prie modernių bei klasikinių sietynų. Galima rasti lubų rozečių su minimalia ornamentika – virvelės ar karoliukų imitacija – norintiems subtilaus detalių pabrėžimo.

Suteikia interjerui charakterio

Lubų rozečių raštai praturtina ir papildo sietyną, ypač, jei sietynas minimalistinis. Išskirtinių raštų rozetės suteikia erdvei charakterio ir prabangos. Prie lubų dekoro taip pat galima derinti ir sienų dekoravimo detales, rinktis panašius ornamentus, kaip ir lubose, arba puošti sienas juostelėmis be ornamento, taip pabrėžiant lubų dekoro išskirtinumą.

Šis dekoro elementas tinka ir šiuolaikinio stiliaus interjerui. Tai lyg nostalgiškas žvilgsnis į praeitį, į tai, kas niekuomet nesensta – į klasiką. Net jei interjeras modernus, klasikinio stiliaus lubų rozetėmis puoštos lubos taps tarsi atsvara, perėjimu tarp dviejų skirtingų stilių.

Harmonija ir vientisumas

Dekoruojant lubas juostomis su ornamentu arba be jo, dažniausiai kartu pasirenkama ir lubų rozetė. Jei šviestuvas nėra prie pat lubų, rozetė sukurs išpildyto interjero įspūdį. Lubų rozetės gali tapti prabangaus interjero puošmena arba minimaliu akcentu modernioje erdvėje. Svarbiausia, kad kitos interjero detalės būtų skoningai suderintos su lubų puošmenomis, tarsi papildytų vienos kitas. Toks derinys suteikia interjerui harmonijos, vientisumo.

Viršelio nuotrauka: „Sugamour“, interjero dizainere Jekaterina Kazmazovskajaja, fotografas Gediminas Zilinskas
Paveikslelis

Kitos naujienos


Paveikslelis

Aukštos lubos

Aukštos lubos – vienas didžiausių patalpų privalumų. Visų pirma, jos sukuria tarsi lengviau kvėpuoti leidžiantį erdvės pojūtį, o antra – suteikia galimybę kur kas turtingiau dekoruoti sienas, o ir pačias lubas. Jei lubos žemos, rekomenduojama palikti sienas lygias, neskaidyti jų zonomis ir nenadoti detalių, dar labiau mažinančių erdvę. O jei lubų aukštis didesnis nei standartinis – tai idealus variantas klasikiniam interjerui.

Peržiūrėti

Dekoratyvinių lubinių rozečių montavimo eiga – specialus video

Šiame video sužinosite, kaip paprastai savo pastangomis galite atlikti lubinių medaljonų montavimo darbus. Kartu su mumis sekdami žingsnis po žingsnio išmoksite gražiai ir…

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Modernaus ir klasikinio stiliaus derinimas

Moderni klasika jau nebe pirmus metus karaliauja tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Šiam deriniui kurti dažnai pasitelkiamos klasikinės sienų bei lubų dekoravimo…

Peržiūrėti