Modernaus ir klasikinio stiliaus derinimas

Moderni klasika jau nebe pirmus metus karaliauja tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Šiam deriniui kurti dažnai pasitelkiamos klasikinės sienų bei lubų dekoravimo detalės. Apie laikui atsparų klasikinių detalių derinimą su modernumu pasakoja dizainerė Jekaterina Kazmazovskaja ir klasikinėmis interjero detalėmis prekiaujančios „Classic Line Decor“ vadovė Inga Eimontienė.

Lengva ir jauku

Modernaus ir klasikinio stiliaus derinimas kuria lengvumo ir tuo pačiu – jaukumo įspūdį. „Klientai vis dažniau renkasi neperkrauta modernios klasikos interjero stiliu. Šiam stiliui būdingas derinys klasikos ir šiuolaikiškumo bei madingų tendencijų derinys. Tokiame interjere vietą atranda komfortiški ir modernūs baldai, o sienos, lubos, grindys – dekoruojamos klasikinėmis detalėmis“, – dalijasi dizainerė Jekaterina Kazmazovskaja. 

Daugiau nei dešimtmetį klasikinių dekoro detalių prekyba užsiimanti I. Eimontienė pasakoja, kad dažniausiai lubų dekoravimui klientai renkasi lubines juostas su nuosaikiu reljefu. Norintys daugiau ekspresijos puošia lubas juostomis su ornamentu. „Dažniausiai tai būna augalinių motyvų ornamentai „acanthus leaves“ (akanto lapai) ar „royal lily“ (lelijos motyvas) dekoro detalės. Populiarumu nenusileidžia ir klasikinio ornamento „eggs and darts“ lubinės juostos“, – sako I. Eimontienė.

Dar vienas klientų pasirinkimas – sienų dekoravimas. „Sieninės juostelės suteikia išskirtinę formą, juostelių reljefas ant sienų sukuria šešėlių žaismą, erdvė įgauna savitą charakterį. „Classic Line Decor“ asortimente galite rasti detalių, kurios praturtina interjerą“, – pasakoja I. Eimontienė.

Vienos formulės nėra

Galutinis vaizdas priklauso nuo to, kiek klasikos klientui norisi įsileisti į savo namus: vieni apsiriboja grindjuostėmis ir dekoruotomis lubomis, o kiti renkasi sudėtingesnį sienų dekoravimą. Ilgainiui interjerai pildomi pridedant daugiau klasikinių detaliųKaip teigia dizainerė J. Kazmazovskaja, bendras vaizdas visuomet priklausys nuo kliento norų ir skonio: „kiekvienas klientas turi unikalią viziją, ko jis norėtų, todėl konkretaus patarimo, kiek turėtų būti klasikinių detalių, o kiek modernių – nėra“.  Anot dizainerės, pasirinkimas priklauso ir nuo žmogaus būdo – vieniems norisi labai subtilaus klasikos pojūčio, tad apsiribojama grindjuostėmis ir lubų dekoravimu. Kitiems reikia daugiau klasikinių detalių – tokiuose interjeruose populiarus sienų paneliavimas ir puošyba raštais. Bet kokiu atveju, tokį interjerą visuomet gali papildyti klasikinio stiliaus komoda ar veidrodis. 

Skandinavai ir moderni klasika

Moderni klasika populiari visame pasaulyje, tai nėra naujiena. Tiesa, Šiaurės šalys dažnai tapatinamos su šaltu minimalistiniu modernumu, tačiau tendencijos keičiasi. Anot J. Kazmazovskajos, skandinavai įrenginėja namus įtraukdami vis daugiau klasikinių sprendimų ir renkasi puošnias dekoravimo juostas. „Vienu metu pas mus buvo populiarus skandinaviškas loftų stilius, tačiau jis neprigijo. Žmonėms norisi jaukumo, o ir patys skandinavai savo interjeruose labai dažnai naudoja klasikines detales“, – pasakoja dizainerė. 

Harmonija ir estetika

Klasikinėmis sienų, lubų dekoravimo detalėmis kuriamas ilgaamžis, išbaigtas interjeras. Žmonės, kurie nori įsirengti namus ilgesniam laikotarpiui, net ne vienam dešimtmečiui, renkasi modernią klasiką, kadangi, šis stilius nesensta, o jei norisi, jį galima pildyti, taip įnešant į interjerą pokyčių. Kaip pasakoja „Classic Line Decor“ vadovė, modernumo ir klasikos derinimas išpildo estetikos, harmonijos poreikį, įneša pilnatvės, išbaigtumo jausmą. Anot I. Eimontienės, derinant šiuos du stilius atsigręžiama į laiko patikrintas vertybes, pastovumo bei amžinumo jausmą. 

 

Galerija

Interjero stiliai


Natūralu elegantiška

Ypatingai jaukūs ir energetiškai traukiantys namai - tie, kuriuose vyrauja natūralumo ir elegancijos derinys.

Plačiau

Natūralu elegantiška

Ypatingai jaukūs ir energetiškai traukiantys namai - tie, kuriuose vyrauja natūralumo ir elegancijos derinys.

Plačiau

Kitos naujienos


Paveikslelis

Interjero dizaino tendencijos 2021-aisiais

2021-ieji atėjo su viltimi, kad šie metai bus geresni už praėjusius, visi laukia atsigavimo, naujos pradžios. Praleidžiant gerokai daugiau laiko namuose, interjeras naujais metais įgauna ypatingą svarbą.

Peržiūrėti

Dekoro elementai namų interjere: sparčiai augantis populiarumas

Tikriausiai daugelis interjerų neįsivaizduojami be tam tikrų dekoro elementų. Tai ypač būdinga modernaus klasikinio dekoro (angl. classic decor) stiliaus gyvenamosioms ar komercinės paskirties…

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Kada klijuojamos lubų ir sienų juostos, grindjuostės? Apdailos meistrai pataria

Vienas sudėtingiausių ir tuo pačiu maloniausių darbų – rūpintis savos aplinkos jaukumu. Jei namuose vyksta pokyčiai, o namų apdailos darbų nusprendėte imtis patys, dalinamės keliais svarbiais patarimais, kas svarbu, atliekant sienų ir lubų apdailą.  Dažniausiai kylantis klausimas: kada ir kaip klijuojamos lubų juostos? Ar prieš klijuojant juostas reikia sienas nudažyti/ištapetuoti, ar tai atliekama jau po juostų klijavimo? Kada klijuojamos grindjuostės? Štai kas svarbiausia.

Peržiūrėti

Kaip per dešimtmetį keitėsi klasikinių dekoro detalių tendencijos?

Peržiūrėti
Paveikslelis