Dekoro elementai namų interjere: sparčiai augantis populiarumas

Tikriausiai daugelis interjerų neįsivaizduojami be tam tikrų dekoro elementų. Tai ypač būdinga modernaus klasikinio dekoro (angl. classic decor) stiliaus gyvenamosioms ar komercinės paskirties patalpoms. Apie šią tendenciją pasakoja interjero dizainerė Rima Rupeikaitė. Jos kurtuose interjeruose neretai galima išvysti nepriekaištingos kokybės „Classic Line Decor“ dekoro elementus.

„Šiomis dienomis sienų dekoravimo juostos ir atsikartojantys baldų apvadai yra gana vyraujanti tendencija, ypač norint sukurti modernios klasikos pojūtį gyvenamosios paskirties patalpų interjere. Tokio stiliaus interjerai pasižymi itin didele paklausa tarp užsakovų“, – pasakoja dizainerė.
Modernaus ir klasikinio stiliaus sintezė padeda sukurti elegantiška, originalų interjerą, kuriame galima derinti tiek klasikinius, tiek šiuolaikiškus dizaino elementus, neprarandant visų siekiamo namų jaukumo. Moderniąją pusę padeda atskleisti baziniai dizaino sprendimai – spalvos, baldų konstrukcijos ir pan. O dekoro elementai – tokie kaip sienų, lubų apdailos detalės ir išskirtiniai aksesuarai leidžia neprarasti ryšio su klasikiniu stiliumi, suteikia rafinuotumo bei elegancijos įspūdį. „Daugumoje kuriamų individualių gyvenamosios paskirties projektų naudojame dekorinius apvadus“, – patirtimi dalijasi R. Rupeikaitė.

Classic_line_decor_vizualizacija_3

Pasak dizainerės, kuriant interjerus, prioritetas teikiamas ilgaamžėms, vertingoms medžiagoms: tikram akmeniui, medžiui, stiklui, betonui. Su jomis puikiai dera klasikiniai dekoro elementai, kurie padeda sustiprinti ilgaamžiškumo ir pilnatvės įspūdį. „Dažniausiai naudojame sienų ir lubų dekoravimo juostas. Taip pat renkamės aukštesnes nei standartas grindjuostes. Ne išimtis ir plačios durų juostos-apvadai, skirti durų staktoms įrėminti. Minėtieji dekoro elementai dvelkia lengva, nevarginančia klasika“. Tam, kad durys betarpiškai įsilietų į interjerą, vis dažniau pasitelkiami dekoratyviniai rėmeliai. „Naudojant šią priemonę, paslepiamos staktos ir lieka pastebima tik durų rankena“, – papildo R. Rupeikaitė. Taip durys neišsiskiria iš bendro vaizdo – nekliudo proporcingam dekoro išdėstymui.

Kitos naujienos


Paveikslelis

Aukštos lubos

Aukštos lubos – vienas didžiausių patalpų privalumų. Visų pirma, jos sukuria tarsi lengviau kvėpuoti leidžiantį erdvės pojūtį, o antra – suteikia galimybę kur kas turtingiau dekoruoti sienas, o ir pačias lubas. Jei lubos žemos, rekomenduojama palikti sienas lygias, neskaidyti jų zonomis ir nenadoti detalių, dar labiau mažinančių erdvę. O jei lubų aukštis didesnis nei standartinis – tai idealus variantas klasikiniam interjerui.

Peržiūrėti

Interjero dizaino tendencijos 2021-aisiais

2021-ieji atėjo su viltimi, kad šie metai bus geresni už praėjusius, visi laukia atsigavimo, naujos pradžios. Praleidžiant gerokai daugiau laiko namuose, interjeras naujais metais įgauna ypatingą svarbą.

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Kaip per dešimtmetį keitėsi klasikinių dekoro detalių tendencijos?

Peržiūrėti

Kodėl viešbučiai taip noriai investuoja į interjerų dekoratyvumą?

Naująjame STRUCTUM žurnale, išleistame prieš pat parodą RESTA, rašėme apie viešbučių interjerų dekoravimo svarbą bei įtaką gerai svečių savijautai.

Peržiūrėti
Paveikslelis