Kolonos ir piliastrai: klasikinė prabanga

Didingą laikmetį primenančios kolonos ir piliastrai alsuoja prabanga ir solidumu. Tokia ornamentika įpareigoja išlaikyti klasikinį stilių visame interjere. Įprastai kolonų kapiteliai būna trijų tipų, kurie iki mūsų dienų vadinami pagal senovės graikų ir romėnų klasikinius kanonus:

–  dorėniškieji – paprasti, be įmantrių ornamentų;
–  jonėniniai – su užriestomis voliutomis („ausytėmis“) šonuose;
–  korintiškieji – patys puošniausi, dekoruoti lapeliais, gėlėmis ir kitais ornamentais.

Su kolonomis glaudžiai susiję ir piliastrai – tai sienų dekorui naudojamos puošybos detalės, suteikiančios interjerui rafinuoto aristokratiškumo. Klasikinių piliastrų kapiteliai, kaip ir kolonų, būna dorėniškieji, jonėniniai ir korintiškieji.

Paveikslelis

Pokylių salių prabanga

Kolonos ir piliastrai gan retai sutinkami privačiose patalpose, dažniausiai šiais aksesuarais puošiamos pokylių salės, restoranai, kavinės bei kitos reprezentacinės patalpos. Classic Line Decor kolonas ir piliastrus galima išvysti pokylių salėje „Sigmutės kiemelis“, klasikinio stiliaus kazino Kaune.

Vis dėlto, jei privatus būstas yra klasikinio stiliaus architektūros, tokios detalės papildo interjerą, atskleidžia jau praėjusių laikmečių dvasią. Kolonos ir piliastrai namuose naudojami prie pagrindinio įėjimo durų, jais galima įrėminti įėjimą į svetainę, taip pat dekoruoti praeinamas erdves – koridorių, holą.

Ne tik puošmena

Kolonos ir piliastrai atkeliavo iš senovės Graikijos, Romos architektūrinio stiliaus, tad juos panaudojus interjere patalpa tampa didingos istorijos atspindžiu. Antikos architektūroje kolonos atlikdavo ne tik dekoro funkciją – jų pagrindinė paskirtis buvo paremti pertvarų siją ar lubas. Dėl to ir šiais laikais erdvėse naudojant šias klasikinio stiliaus detales jos turi siekti lubas, „paremti“ jas. „Classic Line Decor“ kolonos neatlieka laikančiosios konstrukcijos funkcijos, tačiau „paslepia“ metalinę ar gelžbetoninę pastatą laikančiosios konstrukcijos siją. Šios detalės – ryškios klasikinio stiliaus atstovės, todėl kuriant interjerą su kolonomis ir piliastrais, klasikiniai turėtų būti ir šviestuvai bei baldai. Taip pat, šioms detalėms reikalinga didelė erdvė, gan aukštos lubos, kur būtų vietos atskleisti kolonų ir piliastrų grožį.

Paveikslelis

Kitos naujienos


Paveikslelis

Aukštos lubos

Aukštos lubos – vienas didžiausių patalpų privalumų. Visų pirma, jos sukuria tarsi lengviau kvėpuoti leidžiantį erdvės pojūtį, o antra – suteikia galimybę kur kas turtingiau dekoruoti sienas, o ir pačias lubas. Jei lubos žemos, rekomenduojama palikti sienas lygias, neskaidyti jų zonomis ir nenadoti detalių, dar labiau mažinančių erdvę. O jei lubų aukštis didesnis nei standartinis – tai idealus variantas klasikiniam interjerui.

Peržiūrėti

Sienų Moldingai- Dizainerės patarimai

Gražų ir harmoningą interjerą sukuria iš pirmo žvilgsnio nematomos detalės. Tokios detalės yra grindjuostės, lubų apvadai, moldingai ir įvairūs kiti dekoro elementai, skirti sienų, lubų bei kitų paviršių gražinimui.

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Ištaigingos grindjuostės. Paprastos gudrybės – neįprastas rezultatas

Virš grindjuostės (pvz. SK-4018) palikite apie 4 cm aukščio sienos tarpą ir priklijuokite papildomą sieninę juostą (pvz. PCR-6076). Nudažykite grindjuostę, sienos tarpą bei plonąją viršutinę sieninę juostelę baltai. Rezultatas Jus tikrai sužavės.

Peržiūrėti

Kaip įsirengti namie židinį ir Kalėdas sutikti prie rusenančios ugnelės?

Štai židinys, kurį galite turėti netgi ir tokiuose namuose, kur neįmanoma įrengti tikro židinio. Karkasas sumontuojamas iš gipsokartono plokščių, o padekoruotas šiais „Classic Line Decor“ aksesuarais:

Peržiūrėti
Paveikslelis