Namus „įrėminkime” kaip tikrą meno kūrinį

Senas tradicijas turintis apdailos būdas, įrėminant ir padengiant sienų plokštumas mediniais pano (paneliavimas), kadaise turėjo aiškią funkcinę paskirtį – slėpė sienų nelygumus bei ilgainiui atsirandančias dėmes ir apšiltindavo kambarius. Ant sienos buvo tvirtinamas medinis rėmas, o jame formuojami kvadratai, iš vidaus puošti juostelių reljefu. Dažniausiai taip buvo įrėminta ne visa siena, o paliekant 90-100 cm tarpą nuo grindų. Kelis šimtus metų toks namų dekoras atspindėjo prabangą, tad buvo brangus ir reikalaujantis ilgo bei kruopštaus meistrų darbo. 

Šiais laikais sienų puošybos rėmeliais, suformuotais iš reljefinių juostelių atlieka kitokį – išskirtinio namų interjero dekoro vaidmenį. Dabar sienos nebedengiamos mediniais rėmais ar lentelėmis, viskas daug paprasčiau – tereikia juostelės, iš kurios formuojami sieniniai kvadratai. Toks būdas reikalauja ženkliai mažiau laiko iš finansų. Vietoje medžio apdailos, sienų įrėminimui naudojamos lengvos ir praktiškos poliuretano reljefinės juostelės. Jos yra pigesnės už medį bei gipsą, lengvai montuojamos, ilgaamžės, atsparios drėgmei, temperatūrų svyravimams bei dėmių atsiradimui, todėl yra universaliai pritaikomos ir puikiai tinkamos net vonios patalpų dekorui. 

Toks dekoravimo būdas tinka tiek klasikiniam bei prabangiam, tiek šiuolaikiškam, minimalistiniam namų, viešbučių bei restoranų interjerui. Konkrečiai patalpai tinkamai pritaikyta rėmelių kompozicija, proporcija ir reljefo gylis gali padėti sukurti optinę iliuziją, suteikiančią papildomo aukščio bei erdvės įspūdį. Begalė variacijų, derinant įvairias spalvas, reljefo formas, ryškius kontrastus ar monochromiją atveria kelius originaliems interjero sprendimams. Reljefinės juostelės Jūsų interjere gali tapti subtilia stiliaus detale, įrėminsiančia” erdvę ar dominuojančiu viso interjero akcentu, suteikiančiu prabangų, grakštų, klasikinį ir autentišką įvaizdį. 

Reljefinių apdailos juostų naudojimas atrodo iš pirmo žvilgsnio į akis nekrintantis dekoro sprendimas, tačiau iš tiesų – tai štrichas, išbaigiantis pilną namų interjero paveikslą. Žurnale „Mano namai“ kalbame apie tai, kaip „Classic line decor” reljefinės apdailos juostų kompozicijos geba sukurti ne tik grožį, bet ir unikalų charakterį. Plačiau skaitykite čia.

Klasikiniai sienų rėmeliai, sienų dekoras įrėmintais tapetais

Dvigubas sienos rėmavimas, šiuolaikiškas interjero dekoras

Baltos sienos su rėmeliais, apdailos juostos sienų rėmavimui, modernus sienų dekoras

Sienų rėminimas apdailos juostelėmis, dažytomis mėlynai, priderinus spalvą prie tapetų

juostelės sienų rėminimui

Kitos naujienos


Paveikslelis

Sienų dekorų formavimo subtilybės

Ar žinojote, jog sienų dekoravimo darbus įmanoma atlikti ir patiems? „Classic Line Decor” profesionalai pataria, nuo ko verta pradėti ir kaip užtikrinti, kad…

Peržiūrėti

Ištaigingos grindjuostės. Paprastos gudrybės – neįprastas rezultatas

Virš grindjuostės (pvz. SK-4018) palikite apie 4 cm aukščio sienos tarpą ir priklijuokite papildomą sieninę juostą (pvz. PCR-6076). Nudažykite grindjuostę, sienos tarpą bei plonąją viršutinę sieninę juostelę baltai. Rezultatas Jus tikrai sužavės.

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Kaip įrengti paslėptą LED apšvietimą naudojant lubines apdailos juostas

Norint įrengti paslėptą LED apšvietimą, lubinę apdailos juostą reikia klijuoti tik apatine kraštine prie sienos.

Peržiūrėti

Patarimai ir subtilios idėjos – specialus video

Apdailos elementai sienoms ir luboms – kaip korektiškai ir sumaniai papuošti interjerą.
Elegantiškos detalės praturtinančios Jūsų namų aplinką.

Peržiūrėti
Paveikslelis