Namų akcentas – išraiškingas koridoriaus interjeras

Kiek dėmesio skirti koridoriaus interjerui? Skonio reikalas, tačiau negalima šios patalpos užmiršti, juk koridorius – tai namų vizitinė kortelė. Apie koridorių dekoravimą, apšvietimą bei baldų pasirinkimus pasakoja dizainerė Beata.

Koridoriaus dekoravimas priklauso nuo pačios erdvės ypatybių: kai kur ši patalpa turi langus, yra pakankamai erdvi, o kitur koridorius būna aklinas, tuomet erdvės įspūdis kuriamas dekoravimo detalėmis, apšvietimu. „Jei tai yra tikrai didelis koridorius, galime juos puošti ir gan gausiai: sienų dekorais, paveikslais, veidrodžiais“, – dalijasi Beata. Kalbėdama apie mažesnes patalpas dizainerė pabrėžia, kad naudojant tinkamas detales bei apšvietimą, galima sukurti iliuziją, kad patalpa yra didesnė. Tam puikiai pasitarnauja veidrodžiai.

Sienų dekorui naudojamos reljefinės apdailos juostos, jomis įprastai kuriamas klasikinis stilius, tačiau įvairūs rėmeliai dera ir moderniame, ir prabangiame ar augalinių motyvų turinčiame interjere. „Apdailinėmis sienų bei lubų juostomis galima kurti įvairiausius perėjimus nuo sienų prie lubų, kartu derinant led apšvietimą“, – pasakoja Beata.

Koridorių lubas galima dekoruoti rozetėmis, juostomis ir kitais aksesuarais. Koridorius yra praeinama zona, tad ten turi būti keli apšvietimo režimai: budintis naktinis, neerzinantis akių, kiek ryškesnis, akcentinis, (bra) ir pagrindinis. Koridoriuje tikrai neužteks vienos lemputės. Jo apšvietimas kuriamas daugiau ant sienų. „Naudojami sieniniai šviestuvai, veidrodžiai su bra ar išraiškingesnė bra ant sienos su rėmeliu, LED apšvietimas, įleidžiami šviestuvai, kuriuos galima derinti su apvadais, taip pat galima įrengti šviečiančias grindjuostes“, – koridoriaus apšvietimo variantus aptaria Beata. Lubų dekoratyvinės juostos su paslėptu LED apšvietimu sukuria aukštesnių lubų įspūdį, erdvesnės patalpos iliuziją.

„Koridorius yra jungiamoji, praeinama namų zona, kurioje norisi estetikos, o apdaila turėtų būti išraiškinga, bet prigludusi prie sienų“, – pasakoja dizainerė. Koridoriuje baldus taip pat stengiamasi daryti integruotus: nedidelis krėslas, interjerą pagyvinantys paveikslai, išryškinti apdailos juostomis. Jeigu koridorius didesnis, jame galima integruoti spintą, ją taip pat galima dekoruoti, rinktis variantą su veidrodžiu. „Šiuo metu madinga “paslėpti” koridoriaus duris, kad patalpa atrodytų vientisiau: jų dekoravimui taip pat naudojamos reljefinės apdailos juostos, kiti aksesuarai“, – dalijasi Beata.

Nuotraukos iš dizainerės Beatos Senkevič „InterDio“ ir „IDizaino“ kurtų interjerų.

Kitos naujienos


Paveikslelis

Sienų Moldingai- Dizainerės patarimai

Gražų ir harmoningą interjerą sukuria iš pirmo žvilgsnio nematomos detalės. Tokios detalės yra grindjuostės, lubų apvadai, moldingai ir įvairūs kiti dekoro elementai, skirti sienų, lubų bei kitų paviršių gražinimui.

Peržiūrėti

Siauri koridoriai – sukurkite jų sienoms ir luboms išskirtinį reljefą

Dažnai pasitaikanti problema – siauras ir ilgas kolidorius, kurį ne taip paprasta užpildyti, kad jis neliktų tiesiog stačiakampis su durimis. Sienų dekoras tokiose situacijose puikiai tinka.

Peržiūrėti
Paveikslelis
Paveikslelis

Sienų dekoras

Klasikinis interjeras – įkvėptas Antikos ir Renesanso. Jis ilgą laiką buvo neįsivaizduojamas be romėniškų kolonų, grakščiai remiančių aukštas patalpų lubas.

Peržiūrėti